13-15 Octombrie: International Tattoo Convention Bucharest 2017. Vezi programul evenimentului

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
comments

13-15 Octombrie: International Tattoo Convention Bucharest 2017. Vezi programul evenimentului

În perioada 13-15 Octombrie, toți pasionații de tatuaje, dar și curioșii sunt invitați la International Tattoo Convention Bucharest 2017. Cea de-a opta ediție a evenimentului se va desfășura la Crystal Palace Ballrooms Events in Bucharest.

Aici ne așteaptă concursuri, concerte, petreceri și activități, toate condimentate cu sunetul dulce al mașinilor de tatuat, pline de culoare, pline de talent, încântare și zâmbete. Ba mai mult decât atât, acestea reprezintă o modalitate excelentă de a găsi mijloace originale de exprimare a personalității tale.

Acces International Tattoo Convention Bucharest 2017

  • 50 de lei – abonament pe cele 3 zile;
  • 150 de lei – abonament VIP;

Program International Tattoo Convention Bucharest 2017

Vineri 13 octombrie

  • 12:00 OPEN DOORS
  • 12:40 ROMAN ABRASAX (LIVE)
  • 13:00-15:30 DJ SET
  • 15:30-17:30 MISS & MISTER TATTOO – PRELIMINARII
  • 17:40-18:00 POLE FITNESS BY AERIAL ARTS STUDIO
  • 18:00-18:30 BEER COMPETITION – ÎNSCRIERI ȘI ETAPĂ ELIMINATORIE
  • 18:40-19:25 SKI KING (LIVE)
  • 19:30-19:40 POLE FITNESS
  • 19:50-20:15 BOBO’S LOCO CARNEVAL (FINLAND)
  • 20:20-20:30 STRIP SHOW
  • 20:45-21:30 CRAZY PLUMBERS (LIVE)
  • 21:40-21:50 STRIP SHOW
  • 21:50 TATTOO CONTEST: Best Small Tattoo/ Best Old School/ Best Large (Healed)/ Best of Friday
  • 23:00 AWARDS CEREMONY

Sâmbătă 14 octombrie

  • 12:00 OPEN DOORS
  • 13:00 ROMAN ABRASAX (LIVE)
  • 15:00-16:00 MISS & MISTER TATTOO
  • 16:15-16:30 PREMIERE MISS & MISTER TATTOO
  • 17:00-17:15 POLE FITNESS BY AERIAL ARTS STUDIO
  • 17:30-18:10 BEER COMPETITION – TURNEU
  • 18:10-18:25 POLE FITNESS
  • 18:40-19:20 BOBO’S LOCO CARNEVAL (FINLAND)
  • 19:20-19:30 STRIP SHOW
  • 19:30-20:10 SKI KING (LIVE)
  • 20:20-21:20 IBIZA EXPERIENCE: WASTELAND SHOW BY LUCIANO SULTAN
  • 21:20-21:30 STRIP SHOW
  • 21:30-23:00 TATTOO CONTEST: Best New School/ Best Realistic Color/ Best Realistic Black & Grey/ Best of Saturday
  • 23:00 AWARDS CEREMONY
  • 23:30 RECOMMENDED AFTERPARTY INKSANE @ JAMSTAGE

Duminică 15 octombrie

  • 12:00 OPEN DOORS
  • 13:00 ROMAN ABRASAX (LIVE)
  • 14:30-14:50 POLE FITNESS – AERIAL ARTS STUDIO
  • 15:30-17:00 CONCURS “HAI SĂ CUNOȘTI UN BĂRBOS” BY BĂRBOSUL PRIETENOS
  • 17:30-18:15 MASKONE (LIVE)
  • 18:15-18:30 POLE FITNESS
  • 18:40-19:10 SKI KING (LIVE)
  • 19:30-20:00 BEER COMPETITION – SEMIFINALA MICĂ ȘI FINALĂ
  • 20:00-20:15 STRIP SHOW
  • 20:15-20:55 MIRCEA VINTILĂ ȘI CRISTI DUMITRAȘCU (LIVE)
  • 21:00-22:30 TATTOO CONTEST: Best Color/ Best Large (Fresh)/ Best Black & Grey/ Best of Sunday/ Best of Show
  • 23:00 AWARDS CEREMONY

Pentru a vedea lista completă a artiștilor prezenți la această ediție, poți intra AICI, iar pentru a-ți achiziționa bilete, AICI!